Runa - 04-12-2012 16:13:48

Ponieważ wiele osób ciągle się pyta gdzie ma farmić, postanowiłam napisać poradnik. Bd żyć z nadzeją że przeczytaliście, i coś z tego rozumiecie. ;)

http://namrata-o-last-chaos.blog.onet.pl/wp-content/blogs.dir/461677/files/blog_jr_265918_6963090_tr_thil_-_straznik_drzewa.jpg


Pierwsza rzecz: do 30 lvla siedzmy w Świątyni Procyon w Dratan.
Druga rzecz: możemy bić z blokiem do 30 (nie musimy) - po wbiciu szczególnie zalecany.


Zadanie na drzewka jest możliwe już od 20 lvla (pierw x5 trzeba je zrobić, by mieć to z 14 pu). Przyjmuje się je od Strażnika Thila w Juno. Dobrze jest robić je już od 30 lvla - z x2 błogosławieństwem ucznia (z buffem gildii, oraz kleryka będzie to jak platynka x300). Buff błogosławieństwa działa 24h, więc warto pomyśleć nad czasem wolnym by od 20 do 30 lvla wbić, i mieć jeszcze b ucznia z 20 lvla( nie jestem pewna, ale buff mozliwe że działa z przedłużką zaklinacza).

Wszystko mozna sobie policzyć.
Wystarczy mieć tabelkę z expem:
http://polski-lastchaos.wetpaint.com/pa … ia+poziomu

Opis zadania oraz zadań potrzebnych do jego otrzymania:
http://polski-lastchaos.wetpaint.com/pa … iomu+11-20

Informacje o mobkach które trzeba ubic:
http://polski-lastchaos.wetpaint.com/pa … ory+w+Juno

Do tego trzeba dodać 25% expa i 10% pu wiecej za bicie mobków w pt.

Wystarczy teraz policzyć ile expa zbierzemy za wykonanie 5 początkowych zadań koniecznych do uzyskania zadania "Drzewoludy". Potem obliczyć ile expa wpadnie za ubicie 20 mobków potrzebnych do wykonania zadania (oraz ile uzbieramy z nich pu), porównac to z tabelką expa i zobaczyc ile razy na lvl mozna zrobić takie zadanko.
Mnożymy ilość powtórzeń przez 30,8 pu (buff gildyjny i kleryka uwzględnione) i mamy gotową ilosc pu którą można wbić na tym zadaniu.
Oczywiście w obliczeniach trzeba uwzględnic to że mobki rózniące się lvlem od naszego będą nam dawać odpowiednio mniej pu, co można sprawdzić w tej tabelce:
http://polski-lastchaos.wetpaint.com/page/Przewodnik+PU

W ten sam sposob mozna sobie sprawdzić ile mniej wiecej można wbić pu na poziom bijac tylko mobki.

Co do expa za drzewa to mają one mały lvl i jak jeszcze do tego później są niebieskie to praktycznie dostajemy exp wyłącznie za zadanie. Licząc na oko, bijąc od 30 do 40 zadania z bufem gildii i klera i później bonusem ucznia można wyfarmić około 40k pu spokojnie, do tego zadania w alvitar 3,5x3 daje nam 50,5k PU!
I to wbite szybciej i przyjemniej niż w procku.

I ktoś jeszcze tęskni za blokiem 100%?

Pozdrawiam, Runa

www.wilkimagiczne.pun.pl choinka w c jak zalozyc uzywany gaz tokkeny chomikuj termostat golf 4 tdi wymiana